Колівінг: новий формат життя та роботи в сучасному світі

Багато людей цікавляться, що це за новий формат сучасного життя молоді, відомий як колівінг, і чим він відрізняється від традиційних варіантів. Зараз ми докладніше зупинимося на цій темі, розглянемо різновиди колівінгу, його переваги та можливі недоліки.

02.08.2024
Колівінг: новий формат життя та роботи в сучасному світі

Протягом останнього часу колівінг став найпопулярнішим різновидом оренди житла. Простими словами можна сказати, що це така форма спільного проживання молодіжної спільноти, члени якої максимально близькі за багатьма поглядами на життя. У цьому орендованому приміщенні вони не тільки спільно проживають, а й працюють, а також разом проводять вільний час.

Що таке колівінг?

2006 року вперше до такого способу проживання вдалися у США працівники IT-сфери. Кожен із них не міг окремо винаймати житло в Сан-Франциско через дуже високу вартість, але спільна оренда якраз ідеально підійшла. Вони облаштували маєток і отримали дуже комфортні приміщення для роботи та проживання. Санвузли, кухня та вітальня були спільними. А фінансові витрати за оренду й утримання будинку вони поділили порівну між усіма. Відтоді така форма кооперування набула неабиякого поширення, бо колівінг – це найоптимальніша модель спільного проживання групи людей, коли оренда житла коштує дорого, а віддалений заробіток став не винятком, а поширеним варіантом роботи.

Колівінг іноді передбачає і коворкінги – певний простір, де можна з комфортом займатися роботою, також є територія для відпочинку та спілкування. Така багатофункціональна структура дає можливість її жителям мати все що потрібно, забезпечуючи комфортні умови проживання. Перелічимо основні аспекти колівінгу:

  • Житло може розташовуватися як у великих містах, так і в невеликих пунктах, ближче до природного середовища.
  • В одній кімнаті мешкають не більше як двоє-троє осіб.
  • Відсутні дворівневі ліжка.
  • Проводити вільний час можна і в житлових кімнатах, і в приміщеннях, призначених для загального користування (вітальні, кухня).
  • Є правила особистого простору, які не можна порушувати.
  • Вартість оренди для кожного мешканця виходить значно меншою, оскільки плата за комунальні послуги, прибирання та інше поділена порівну.
  • Кожна група людей, які проживають разом, встановлює свої внутрішні правила.

Орендувати будинок можуть від 10 до 100 мешканців, які належатимуть до різних соціальних верств і матимуть різні професії.

Різновиди колівінгів

Розгляньмо, які бувають різновиди колівінгу, що умовно поділяються за такими критеріями:

  • Місце розташування. У центрі міста, на околицях великих міст, у житлових комплексах.
  • Вартість оренди приміщень. Спільне проживання може охоплювати вартість комунальних послуг, меблювання, побутову техніку, постільну білизну, посуд, спортмайданчики, басейни. Оплата щотижнева, рідше щомісячна або щоденна.
  • Розмір житлового будинку / будівлі. Деякі люди комфортно почуваються в нових будинках на 20 осіб, а інші надають перевагу товариству понад 50 осіб, як у новобудовах Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
  • Професійна спеціалізація мешканців. Бувають спільноти, які можуть об’єднувати тільки представників однієї професії, наприклад програмістів, а є такі, коли в колективі є фахівці різних спеціальностей.

Трапляється, що ці різновиди можуть перетинатися, відповідно, це впливає на умови проживання. Тож якщо ви плануєте оселитися в колівінгу, краще завчасно з’ясувати про наявні умови, щоб вони вас повністю влаштовували.

Переваги колівінгу

У такій спільноті заведені свої формати правил, тому колівінг вирізняється такими перевагами:

  • Невеликі витрати на оренду житла.
  • Немає стандартного робочого графіка.
  • З’являється можливість підібрати житло під час подорожей.
  • Велике коло спілкування.

Саме ці позитивні аспекти зробили колівінг популярним у сучасному суспільстві.

Недоліки та виклики колівінгу

Оскільки ідеального нічого не буває, то цей формат проживання має й деякі недоліки:

  • Виникнення конфліктів, пов’язаних із тим, що не всі можуть прийняти умови цієї групи людей.
  • Можуть спостерігатися розбіжності, пов’язані з поглядами на життя.
  • Не всі можуть правильно зрозуміти поєднання робочого місця з місцем проживання.

Таким чином важливо проаналізувати всі можливі недоліки, перш ніж стати членом однієї з груп колівінгу.

Як влаштований колівінг?

Така громада всі витрати на проживання ділить порівну між усіма членами групи. Також кожна група людей може встановлювати певні правила, наприклад заборону на куріння, алкоголь, гучну музику, вимоги щодо сортування сміття тощо. Колівінг передбачає соціальне спілкування, а усамітнення не схвалюється. Важливо спільно підтримувати затишок житла, бути товариським і привітним з усіма членами групи. Не можна порушувати правило “в навушниках”, отже, людина не хоче в цей час спілкуватися.

Колівінг у різних країнах

Цей формат проживання давно поширений у західних країнах і США. Це пов’язано з високими цінами на оренду житла. Крім того, багатьом подобається жити в колі великої кількості людей, що сприяє широкому колу спілкування. Здебільшого це великий новий будинок із багатокімнатними квартирами, взятий в оренду групою людей. Також є спільна велика вітальня з їдальнею та кухнею. Колівінг дуже поширений у країнах Азії, де проживає велика кількість людей, які не можуть орендувати окреме житло.

Майбутнє колівінгу: тренди та прогнозування

З огляду на те, що щорічно зростає вартість нерухомості, зокрема нової, то для багатьох людей значно вигідніше віддати перевагу колівінгу, якщо порівнювати з купівлею або орендою квартири чи будинку. Тим паче, що останнім часом багато людей зазнають фінансових труднощів, пов’язаних із відсутністю високооплачуваної роботи. Тож надалі цей формат може набути ще більшого поширення

Джерело: Корпорація Нерухомості РІЕЛ

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.