Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами. Це такий вид судом, за яких по всьому головному мозку виникають розряди. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які і провокували судоми, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.
Із кожним місяцем напади у Рейчел посилювалися. Протисудомна терапія зменшила їхню кількість, але вони все ще регулярно траплялися і далі стримували розвиток дівчинки. У пошуках порятунку батьки Рейчел натрапили на американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів.
Невролог-епілептолог Марія Павлюк із колегами провела повне обстеження дитини для визначення максимально точного розташування вогнища епілептогенної активності. І виявила зону, яка співпадала із зоною мальформації, тобто патології кори головного мозку.
Зібравши всю інформацію, нейрохірурги взялася за ретельне планування операції. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.
«Ми вибрали цікавий – комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім – видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками», — розповів Михайло Ловга, лікар-нейрохірург.
Операція, яка тривала 7 годин, минула успішно. Після втручання кількість епілептичних нападів зменшилася на 90%.
Коментарі