Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.
На 20 тижні вагітності, під час планового УЗД, медики запідозрили у дитини ваду і попередньо встановили діагноз — кістозно-аденоматозна мальформація легень. Це означає, що ліва легеня дівчинки замість здорових тканин була вкрита кістами.
“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення — кісти були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, — пояснив керівник Центру хірургії лікарні святого Миколая Андрій Дворакевич.
Ще до народження дитини медики склали детальний план її порятунку. Тож коли Соломія народилась, її відразу обстежили, провели рентгенографію і КТ та підтвердили попередньо встановлений діагноз. За словами медиків, ліва легеня дівчинки була вкрита кістами і не дихала.
Тому лікарі негайно скерували дитину на операцію. Втручання вирішили виконати без розрізання грудної клітини, через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Попри те, що такий метод складніший, він менш травматичний та безпечніший для дитини під час втручання та в післяопераційному періоді. Медики видалили нижню хвору половину легені Соломії. Операція пройшла успішно.
Дівчинку вже виписали з лікарні.
Коментарі