Подія організована в Українського Фотографічного Товариства, Львівського Фотомузею, Музею історії медицини Галичини ім. Мар’яна Панчишина, Львівського військово-медичного клінічного центру, Медичного центру NOVO, приватних колекціонерів та Львівського палацу мистецтв.
Українська військова медицина почала формуватися в часи Першої світової війни, відіграла велику роль в часи Другої і стала найбільш кваліфікованою в часі останньої десятирічної російсько-української війни.
“В часи першої світової українські лікарі рятували життя січовим стрільцям і, в подальшому, воїнам Армії УНР. До слова, перший український стоматолог Степан Дмоховський був фотографом та засновником Українського Фотографічного Товариства УФОТО.
В часи другої світової війни справжнім викликом для стала боротьба за життя воїнів в легіонах УПА, а згодом, і в повоєнний час в криївках”, – йдеться у повідомленні.
Російсько-українська війна, що розпочалася в 2014 році, застала українську медицину не в найкращому стані. Та й, зрештою, ніколи не можна бути повністю готовим до війни. Але за цей час українські медики довгий шлях, здобули унікальні навички і отримали одне з найкращих медичних обладнань.
У дописі додали, що зараз українські лікарі є чи не найбільш кваліфікованими в світі, мають потужне обладнання і добре вмотивовані. Вони рятують життя в таких випадках, в яких ще десять років тому не було жодного шансу. Вони вчаться так швидко, як це можливо і потрібно на полі бою. Вони є справжніми ангелами-захисниками для тисяч українських воїнів і їх родин. Вони тримають в руках нашу перемогу.
“Можна написати багато слів, але краще один раз побачити. Тому ми взялися за виставковий фотографічний проєкт «Українська медицина воєн»“, – зазначили у повідомленні.
Експозиція виставки буде складатися з унікальних світлин різного формату періоду з 1914 по 2023 роки. Фотографії будуть супроводжуватись описами, експонатами “подарунків”, що прилітають з ворожого боку та іншими артефактами війни.
До та після відкриття гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.
Коментарі