Cтудентські діалоги: обмін досвідом про шляхи до майбутньої професії

Лекторій «Знайомство з колегами-студентами та професорами» дозволяє віртуально подорожувати Європою та відбувається в рамках сумісного проекту Інституту фізіології Тюбінгенського університету (Німеччина) та кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника «Модульний курс «науки про життя» для українських студентів біологів» за фінансової підтримки Німецької Служби Академічних Обмінів (Deutsche Akademische Austauschdienst, DAAD).

07.11.2023
Cтудентські діалоги: обмін досвідом про шляхи до майбутньої професії

Як правило, ці зустрічі дозволяють ближче познайомитись з теперішніми викладачами та майбутніми менторами, але цього разу слухачі курсу, що цікавляться освітніми можливостями у країнах Европи, зустрічались зі своїми однолітками в Німеччині.

Організували цю інтерактивну зустріч у форматі Zoom українські студенти, які наразі здобувають або вже здобули ступінь бакалавра чи магістра за кордоном, а також ті, хто має досвід студентських досліджень у Німеччині та Швейцарії. Зустріч було присвячено детальному обговоренню різноманітних тем, включаючи право на освіту, європейську систему освіти, візи та дозвіл на проживання, володіння мовою, медичне страхування, оподаткування та житло, тощо. З досвіду, ці теми є першочерговими на початку академічного шляху за кордоном.

Однією з ключових тем стало також обговорення програм дуального навчання, які дозволяють поєднувати навчання з роботою. Було з’ясовано, що доступність таких програм значною мірою залежить від конкретного університету та обраної галузі навчання, причому технічно орієнтовані університети з більшою ймовірністю пропонують такі програми. Однак було підкреслено, що і в інших галузях науки можливо поєднувати навчання з роботою, але ці можливості значною мірою залежать від індивідуальних наукових керівників. Це було особливо важливим для студентів, які прагнуть здобути практичний досвід паралельно з академічним навчанням.

Не залишилися поза увагою і питання доступності роботи з метою заробітку та її сумісності з навчанням за спеціальністю. Діалог підкреслив, що хоча можливості стажування та посади студентських асистентів є доступними у багатьох вузах, враховуючи потенційну нестачу часу робота паралельно з навчанням вимагає ретельного планування. Під час дискусії було наголошено на важливості вивчення таких альтернатив, як фінансова допомога та стипендії.

Були надані відповіді на запитання, пов’язані з процесом вступу до магістратури, з акцентом на типових необхідних документах та умовах подачі заявок. Студенти дізналися про можливість подавати документи одночасно до кількох університетів та про існування передумов, специфічних для кожного університету, що сприяло більш чіткому розумінню процесу вступу. Ця інформація допоможе майбутнім абітурієнтам оптимізувати процес подачі документів та свої шанси на вступ до бажаних навчальних закладів.

Учасники зустрічі також поділилися досвідом отримання віз та дозволів на проживання, детально розглянувши процес подачі документів, особливо, коли мова йде про стажування. Це допомогло українським колегам, які прагнуть отримати освіту за кордоном, зрозуміти юридичні процеси, пов’язані з університетськими студіями в Німеччині або Швейцарії, і забезпечило їх необхідними практичними знаннями, щоб більш чітко та підготовлено спланувати свою освітню подорож. В подальшій дискусії було висвітлено також інші аспекти міжнародної освіти, що дозволило студентам краще обміркувати свої освітні прагнення.

Ця сесія була не просто обміном інформацією, a поєднанням спільного досвіду та колективного навчання, з метою розробки дорожної карти для студентів, які прагнуть освоїти нові академічні простори.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.