Про це повідомили на брифінгу Львівської міської ради.
За словами керівника управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради Миколи Ялового, схожа статистика повторюється щороку.
“До прикладу, минулого року було 31 отруєння, внаслідок яких 75 людей постраждали і троє, на жаль, загинули”, — каже посадовець.
Як уникнути отруєння чадним газом
Найчастіше причиною отруєння чадним газом є недотримання правил безпечного користування газовими приладами. Щоб цього уникнути, насамперед, за словами начальника Львівського управління експлуатації газового господарства Павла Сербана, потрібно пам’ятати про два аспекти:
“Перше правило – створити подачу кисню у приміщення, де відбувається горіння. Якщо пластикове вікно – має бути провітрювач, якщо герметичні двері – мають бути жалюзійні решітки. Друге — у вентиляційному каналі ні в якому разі не можна встановлювати електричні вентилятори”.
Також, за словами Павла Сербана, перш ніж запалити щось, потрібно перевірити тягу в димовому каналі.
“Це робиться дуже просто: до вентиляційного каналу підноситься смужка паперу, якщо він втягується в комин – значить тяга є, якщо висить і не рухається – тяги нема, а якщо він відвертається назад – це значить зворотна тяга, тобто дує з комина в приміщення. Тоді треба одразу перекрити крани, відкрити вікна і викликати фахівців”, — пояснює начальник Львівського управління експлуатації газового господарства.
Фахівець додає, для того, аби убезпечити себе, варто встановити газосигналізатор. Він дає світлову і звукову сигналізацію, коли є витік природного газу чи утворився чадний газ.
Коментарі