Про це повідомив учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник.
Щодо Червонограда, фахівці інституту зазначають, що «історична назва міста – Кристинопіль. До складу СРСР воно увійшло 15 лютого 1951 року на підставі радянсько-польської міжурядової угоди, внаслідок чого Польща отримала Устрики Долішні. У тому ж 1951 році місто перейменовано на Червоноград. За часів СРСР розвивався як шахтарське місто з розвіданими покладами кам’яного вугілля».
“Рекомендація переназвати місто від Інституту національної памʼяті означає, що, згідно з законом про деколонізацію, який набув чинності 27 липня 2023 року, впродовж шести місяців влада міста має оголосили громадські слухання та вибрати одну із запропонованих жителями назв. Назва «Червоноград» на обговорення більше не виноситься. Якщо цього не зроблять до кінця січня, відповідним розпорядженням переназвати місто може голова громади, а з квітня 2024 року – начальник обласної військової адміністрації”, – йдеться у дописі.
Перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», можна переглянути за посиланням.
Коментарі