На Львівщині двох підлітків вкусили змії

Цьогоріч уже четверо дітей до 18 років звернулись до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру після укусу плазунів.

31.05.2023
На Львівщині двох підлітків вкусили змії

Від укусів змії лікують двох підлітків із Львівщини.

Зазначається, що 17-річний мешканець Яворівського району зазнав нападу неподалік власного дому – йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави й вкусила у ногу. Спочатку розгубився, бо досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Вдома батьки викликали швидку, навіть виїхали назустріч медикам автівкою.

“Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція –  з’явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя”,розповів лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Максим Ковальов.

13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку. Хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, не помітивши плазуна. Підліток відкинув її й побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тож чітко знала, як діяти – знерухомити кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.

Старшого брата Юліана кілька років тому також лікували від зміїного укусу. Мама хлопців каже, що у їхньому районі це часто трапляється, а цього року уже кілька людей звертались до неї після  укусів змій.

Максим Ковальов розповів, що уже четверо дітей отримували медичну допомогу у нашому Центрі після зміїних укусів – усі перебували у стані легкої та середньої важкості. Загалом до 20 пацієнтів з такими проблемами щорічно звертається до наших фахівців.

“Більше від наслідків дії отрути страждають діти молодшого віку і з малою масою тіла. Адже отримують більше отрути на кілограм ваги,  і тому у них може бути більш виражена симптоматика та важчий стан при ушпиталенні”, –  додає Максим Ковальов.

Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.

Окрім локальних змін у вигляді набряку, синюшності, оніміння ураженої кінцівки, може виникнути анафілаксія – життєвозагрозлива алергічна реакція на отруту. Попередити анафілаксію не можливо. Важливо вчасно отримати допомогу, а саме введення адреналіну!

Вчасне звернення до лікаря запобігає також можливим серйозним наслідкам – порушенням роботи серцево-судинної системи, неврологічним дефіцитам внаслідок травмування тощо.

Що НЕ потрібно робити після укусу плазуна

  • висмоктувати отруту
  • натискати на рану, робити надрізи
  • припалювати місце укусу
  • накладати джгут

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.