У разі підтвердження систематичних порушень Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в діяльності приватного вищого навчального закладу “Київська академія прикладних мистецтв”, крім притягнення до адміністративної відповідальності керівників, може бути порушено питання про перевірку дотримання цим закладом умов ліцензії на здійснення освітньої діяльності. Про це розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
За його словами, зараз тривають заходи державного контролю за застосуванням державної мови в освітньому процесі Вищого навчального закладу «Київська академія прикладних мистецтв». Підставою для цього стали звернення громадян щодо порушення мовного Закону першим проректором та засновником освітнього закладу.
“Одне зі звернень стосувалося відмови пана Олександра Лубянського використовувати державну мову під час офіційного заходу “Творчий День відкритих дверей”, який заявив, що саме російська мова є київською мовою. В цьому факті вбачаються ознаки публічного приниження державної мови. Інша історія, коли студентку вигнали з аудиторії через те, що вона виступила проти застосування проректором російської мови під час освітнього процесу, вже набула значного суспільного розголосу”, – зазначив Тарас Кремінь.
“Наразі ми чекаємо відповіді ректорки вищезазначеного навчального закладу пані Світлани Лубянської, її пояснень щодо порушення в освітньому закладі вимог щодо обов’язкового застосування державної мови, пояснень першого проректора Олександра Лубянського, копії документів, що підтверджують рівень володіння ним державною мовою тощо. За результатами держконтролю буде прийматися рішення щодо застосування санкцій відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – розповів Уповноважений.
“Крім того, демонстративне нехтування нормами законодавства про державну мову може вказувати на неналежну організацію освітнього процесу загалом. Відтак можуть виникнути підстави для звернення до Міністра освіти і науки стосовно необхідності проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання приватним навчальним закладом вимог ліцензійних умов на здійснення освітньої діяльності”, – додав він.
Нагадаємо, положеннями частини першої статті 21 Закону про державну мову передбачено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Частиною першою статті 48 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що мовою освітнього процесу в закладах вищої освіти є державна мова.
“Ці норми законодавства стосуються вищих навчальних закладів усіх форм власності, зокрема і приватних”, – підкреслив Тарас Кремінь.
Коментарі