У франківському храмі, попри рішення громади, продовжують служити попи УПЦ МП

В Івано-Франківську суд задовольнив скаргу громади ПЦУ про те, щоб відкрити кримінальну справу за привласнення чужого майна. Йдеться про приміщення храму на вулиці Довженка.

09.03.2023
У франківському храмі, попри рішення громади, продовжують служити попи УПЦ МП

Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

За його словами, громада свого часу вирішила перейти від московського патріархату до Православної церкви України. Законним способом оформили право власності на всю будівлю та землю на вул. Довженка. Зараз йде судовий спір, щоб громада ПЦУ могла повноцінно здійснювати своє право на служіння в храмі.

“Якщо було б сприяння держави, то це можна було б зробити набагато швидше. На жаль, сьогодні законодавець не передбачив іншого способу, окрім того, щоб відстоювати інтереси у суді.

Нагадаю, що таку ж довгу боротьбу ми мали і з приміщенням на вул. Чорновола, 6. Довгі 4 роки громада відстоювала право повернення у власність колишнього дитсадка, яке довгий час окуповували московські прислужники. Впевнений, що справу вдасться завершити позитивно для франківців”, – зазначив Марцінків.

Як повідомляє Суспільне, адвокат Ігор Стрипа, який представляє у суді громаду Православної Церкви України, розповів, що у лютому 2022 року парафіяни на зборах вирішили перейти від УПЦ московського патріархату до ПЦУ.

Проте, каже Ігор Стрипа, єпископ УПЦ МП Серафим Залізницький створив при церкві нову релігійну громаду, членами якої є люди, які, за його словами, не знають, де розташований Івано-Франківськ, а тим паче цей храм. Адвокат каже, що таким способом єпископ захопив приміщення храму та майно, що є в ньому.

“Ми звернулися з відповідними заявами про внесення відомостей у Єдиний реєстр судових розслідувань стосовно того, що посадові особи — ряд священників, які присвоїли, привласнили собі це звання членів парафіяльної ради, в їхніх діях є ознаки, по-перше, — привласнення майна, по-друге, — підробки службових документів”, — розповідає Ігор Стрипа.

Адвокат подав позов до Апеляційного суду області щодо бездіяльності працівника поліції області та прокуратури.

“Почали розслідування, не звертаючи на основні проблеми взаємовідносин цих двох релігійних громад. Це, на нашу думку, було незаконне рішення, неповне. Вони не виконали ухвалу слідчого судді Івано-Франківського міського суду. Через те ми змушені були апеляційному порядку звертатися до Апеляційного суду”, — додає Ігор Стрипа.

Представник громади Православної церкви України Юрій Мушак каже, що після захоплення храму людьми московського патріархату парафіян громади ПЦУ на подвір’я церкви не пускають.

“Я маю печатку, я маю документи й нічого не можу зробити. Ми не можемо зайти у свій храм. Поліція замість того, щоб захистити, вигнала нас вигнала з храму. Були активісти, були громадські організації, представники міської громади — всі зійшлися, бо була ідея: якщо нам не можна служити, закрийте повністю храм до судового рішення”, — каже Юрій Мушак.

В Апеляційному суді Івано-Франківської області розглянули позов громади. Представників поліції області та обласної прокуратури на засіданні не було. Заяву адвоката релігійної громади ПЦУ суд задовольнив.

“Ухвалу слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 10 січня 2023 року скасувати та постановити нову ухвалу. Скаргу представника Стрипи задовольнити. Зобов’язати уповноважену особу слідчого відділу Івано-Франківського Головного управління в Івано-Франківській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, передбачені статтями 191, 366”, — зачитав ухвалу суддя Богдан Кукурудз.

8 березня храм Різдва Христового на вулиці Довженка відчинений. Богослужіння проводили попи московського патріархату. 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.