Стало відомо про загибель білоруського добровольця в Україні

Олег Пономаров загинув ще 7 липня, але про смерть білоруса стало відомо лише зараз.

23.12.2022
Стало відомо про загибель білоруського добровольця в Україні

Чоловік приїхав воювати в Україну ще у 2014 році. Спочатку служив у батальйонах «Шахтарськ» і «Карпатська Січ». Брав участь у боях біля шахти «Бутівка» та в Пісках на сході України. Про це пишеРадыё Свабода”.

Пономаров народився в Харківській області. Коли його батьки розлучилися, разом з матір’ю переїхав на її батьківщину, в білоруський Могильов. У Білорусі хлопець працював слюсарем на заводі. Олег Пономаров отримав українське громадянство у 2017 році. 

“Він дуже хотів допомогти Україні. Він розумів, що Росія гнобить його батьківщину”, – розповів брат Олега Пономарова Остап .

Перший позивний Олега був “Ортега”, так він назвав себе на честь іспанського філософа. Потім він став “Катом”. Останнім часом мав позивний “Хмурий”.

Пономаров служив заступником командира бойової машини, стрільцем-оператором штурмового взводу десантно-штурмової роти в батальйоні “Айдар”. Білорус загинув, коли російський снаряд влучив в траншею. Це сталося поблизу села Павлівка Донецької області. Поховали воїна в Ужгороді на Закарпатті, там живе його брат, який займався похоронами.

“Олег жив у Краматорську Донецької області, але йому дуже сподобалися Карпати”, – розповів брат воїна. Воїна поховали під біло-червоно-білим прапором.

“Для нього це було дуже важливо. Він завжди носив шеврон із Погонею (герб Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського, традиційний національний герб Литви та Білорусі – ред.). Олег сказав, що якщо ми тут маємо справу з Росією, то ми підемо звільняти Білорусь”,  – згадує брат загиблого.

Білоруському добровольцю було 30 років. Відомо вже про вісімнадцять загиблих білорусів, які захищали Україну від російської агресії.

Довідка

У вересні 1991 року Верховна Рада Республіки Білорусь затвердила біло-червоно-білий прапор в якості державного. Однак після приходу до влади Олександра Лукашенка в 1995 році провели референдум, за підсумками якого державний прапор  замінили на червоно-зелений, що нагадує прапор Білоруської РСР.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.