Київські митники виявили в посилці з Тернополя скам’янілості давніх істот, яким 400 мільйонів років. Незаконне відправлення намагалися зробити до Тайваню.
Скам’янілості було скеровано до Національного науково-природничого музею НАН України для проведення експертизи.
Експерти визначили, що виявлені митниками скам’янілості є плитками червоного пісковику раннього девону (геологічний період палеозойської ери) з панцирами «риб» Protopteraspis двох видів, а також слабко зцементований вапняк з цілим крабом «Daira speciose» та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.
Фахівці музею також з’ясували, що це – оригінальні фосилії, знайдені на Поділлі, в басейні річки Дністер. Геологічний вік трьох з них (дністровська серія) становить близько 400 мільйонів років; а двох інших, краба та молюска – 10-20 мільйонів років.
“Виявлені скам’янілості є ексклюзивними з точки зору палеонтолога. Вони мають культурну та наукову цінність як геологічна спадщина. Водночас експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України. Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких митникам надано не було”, – йдеться у повідомленні.
На чоловіка, який відправляв ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон, митники склали протокол.
Коментарі