У Львові покажуть відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів

Наступного тижня у Львові відкриють українсько-польську виставку «Те, чого не видно». Її центральним експонатом буде відреставрована у Варшаві скульптура Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

12.01.2024
У Львові покажуть відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів

Виставка проходитиме в Музеї «Івана Георгія Пінзеля» і стане доступною для огляду з вівторка, 16 січня, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, об’єкт вдалося врятувати. Результати роботи можна буде побачити під час виставки.

Скульптуру, вагою 280 кілограмів, виготовлену понад 400 років тому з біогенного вапняку, вперше в історії вдалося ґрунтовно дослідити. Саме фігура Скорботного Ісуса Христа, якій судилося прикрашати купол каплиці Боїмів у Львові на висоті 26 метрів, з 16 січня цього року стане центральним експонатом виставки “Те, чого не видно. За лаштунками консерваційних робіт скульптури Скорботного Ісуса Христа з каплиці Боїмів у Львові”», – розповіли в Інституті «Полоніка».

Нагадаємо, скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів демонтували наприкінці 2021 року, оскільки вона перебувала в аварійному стані та потребувала реставрації. Фігуру перенесли до реставраційної майстерні. А після початку повномасштабної війни, її вирішили перевезти до Варшави. Там провели детальні дослідження, відреставрували її та доповнили втрачені елементи. До Львова скульптуру привезли наприкінці минулого року. На верхівку купола Скорботного Христа планують повернути після закінчення війни та реставрації каплиці Боїмів.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.