У 2023 році світові IT-компанії звільнили понад 120 тисяч робітників

Це приблизно 75% всіх звільнень, які відбулися у компаніях та стартапах IT-сектору у 2022-му.

08.03.2023
У 2023 році світові IT-компанії звільнили понад 120 тисяч робітників
Фото: умовне

Про це пише видання SPEKA.

За останні місяці у кожній із компаній, як-от Dell, PayPal, IBM, Yahoo та Zoom, втратили роботу від 1300 до 6500 спеціалістів. З 1 січня 2022-го до 2 березня 2023-го у світовому IT-секторі звільнили майже 283 тис., з них 68% у Сполучених Штатах.

Лише у листопаді 2022 року в усьому світі втратили роботу понад 50 тис. працівників. Meta скоротила 11 тис., Amazon — 10 тис., Salesforce звільнив ще 1 тис. фахівців після попередніх хвиль звільнень. У секторі фінансових технологій одними з найбільш постраждалих були криптокомпанії. Навіть «важковаговики» галузі на кшталт Crypto.com, Coinbase та Kraken звільнили загалом понад 5 тис. співробітників — ймовірно, через нестабільність ринку та різке падіння вартості популярних токенів, яке вже охрестили «криптозимою».

Але хвиля скорочень триває і набирає обертів. Річ у тім, що акції багатьох технологічних компаній перебували у штопорі протягом майже останніх 12 місяців. Від січня 2022-го до березня 2023-го індекс NASDAQ Composite втратив понад 20%, і це стало одним із чинників скорочення робочої сили після пандемічних років зростання.

Навіть технологічні гіганти рівня Amazon, Meta та Twitter проводили масові звільнення, а компанія Джеффа Безоса (18 тис. скорочень від січня 2022-го) очолила світовий рейтинг корпорацій із найбільшою кількістю звільнених працівників. 19 січня Microsoft оголосила, що скоротить приблизно 10 тис. фахівців. Через день материнська компанія Google, Alphabet, оголосила про скорочення 12 тис. робочих місць. Як показує графік, зимові місяці були особливо важкими щодо звільнень у технологічних компаніях і стартапах.

Частково безпрецедентна хвиля звільнень є наслідком загарбницької війни росії проти України та закриття заводів у Китаї, які трапляються дедалі частіше через стратегію «нульової толерантності» до COVID у КНДР. Усе це значно погіршило світову економічну ситуацію, але, крім зовнішніх чинників, звільнення також можна пояснити прорахунками минулих років. Meta, наприклад, між 2019 і 2021 роками збільшила кількість працівників на 60%, з майже 45 тис. до 72 тис. Єдиним членом GAMAM (Google, Amazon, Meta, Apple and Microsoft), який уникає великих звільнень, є Apple — нібито частково через скорочення зарплати генерального директора Тіма Кука на $50 млн (40% виплат, які він отримував від компанії).

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.