Шурма підтвердив, що його брат отримував гроші за енергію СЕС, які в окупації, але розслідування про це назвав “маніпулятивним”

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма підтвердив, що його брат, отримував плату від ДП «Гарантований покупець» за електроенергію з сонячних електростанцій, які розташовані на окупованих територіях.

04.09.2023
Шурма підтвердив, що його брат отримував гроші за енергію СЕС, які в окупації, але розслідування про це назвав “маніпулятивним”
Ростислав Шурма стверджує, що його брат Олег «є успішним підприємцем упродовж вже багатьох років»

«Я запитував (у брата – ред.). Отримував точно так само, як і отримували всі інші компанії, які знаходяться на цій території», – сказав Шурма в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами заступника керівника ОП, компанії його брата Олега Шурми «зареєстровані на території України, усі працівники працюють на території України, а те, що залишилася частина площадок в окупації, так таких залишилися тисячі площадок».

При цьому Шурма заявив, що розслідування про СЕС в окупації, які належать його брату «є дуже маніпулятивним і неправдивим» і що це «певна особиста ціна, яку доводиться платити за повернення державі великих активів».

«Маніпулятивність в тому, що там (у розслідуванні – ред. ) вибрані окремі компанії. Насправді таких є понад 60 юридичних осіб. І є 72 чи 73 площадки – фізичні об’єкти, які знаходяться на цих територіях, які працювали в таких саме регламентах. Що потрібно розуміти? Енергетика – це не історія, де кожен працює, як хоче. Є чіткі процедури і регламент, які встановлюються регулятором, оператором. І всі компанії виконують ці інструкції. Вони не можуть зробити нічого іншого», – заявив Шурма.

Ростислав Шурма також стверджує, що його брат Олег «є успішним підприємцем упродовж вже багатьох років». Заступник Керівника ОП каже, що за час його перебування на посаді (від листопада 2021 року), його брат «напевне, не придбав, не отримав жодних додаткових великих активів»

«Чесно кажучи, я не можу зрозуміти, в чому тут є звинувачення по відношенню до мого брата чи по відношенню до мене. Тут є просто необ’єктивне трактування і непрофесійне трактування фактами», – заявив Шурма.

Заступник Андрія Єрмака також заявляє, що, з його точки зору, за розслідуванням Bihus.Info стоїть конкретний олігарх, який, нібито, зводить з ним рахунки. Утім, назвати імені цього олігарха заступник Єрмака відмовився.

У розслідуванні Bihus.Info йдеться про те, що до літа 2023 року Україна продовжувала оплачувати електроенергію за «зеленим тарифом» сонячним електростанціям, що залишились на окупованій Росією території, Хоча, імовірно, ці станції не мали зв’язку з об’єднаною енергосистемою України.

За даними журналістів, співвласником деяких компаній, що володіють цими СЕС (ТОВ «КД Енерджі 2» і ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя»), є Олег Шурма – брат заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми. А співвласником ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауер ЛЛС», які також отримували державні гроші з України за роботу на окупованій території, є Руслан Божко – колишній підлеглий Ростислава Шурми, якого вважають близькою до нього людиною. За інформацією Bihus.Info, з липня 2022 року по липень 2023 року ці компанії сукупно отримали від державного підприємства України «Гарантований покупець» понад 320 млн грн.

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.