На форумі у Львівській області вивісили перевернутий прапор. Фото

27 січня у Дрогобичі на Львівщині провели “мультикультурний Форум” за участю місцевої влади і відомих осіб.

30.01.2023
На форумі у Львівській області вивісили перевернутий прапор. Фото

Першим звернув увагу на те, що державний прапор на згаданому заході був перевернутий, доктор історичних наук Андрій Гречило.

“27 січня (14 за ст. ст.) 1918 року Центральна Рада затвердила “Тимчасовий закон про фльоту УНР”, яким вперше фіксувалися українські блакитно-жовті прапори для військового та торговельного флотів.

28 січня 1992 року Верховна Рада України постановою “Про Державний прапор України” затвердила синьо-жовтий прапор.

27 січня 2023 року в Дрогобичі провели “мультикультурний Форум”, але … під ось таким прапором”, – йдеться у дописі історика у фесбуці.

“Державний символ України, прапор – є перевернутий. Це не історична дискусія на тему кольорів, а затверджений державний символ. Україна не впала, щоб міняти державні символи і не впаде – весь цивілізовний Захід разом із Українцями нині відстоюють державні символи”, – також прокоментував подію історик Іван Матковський.

Зауважимо, що серед гостей заходу були відомі історики, викладачі, політологи, громадські діячі та політики: Андрій Красножан, Мирослав Маринович, Парасковія Дворянин, Тарас Возняк, Василь Дорош, Андрій Павлишин, Володимир Єшкалєв, Данило Яневський, Тарас Кучма, Валентина Бодак. Організатором форуму виступило Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська. Вів захід ведучий Андрій Альберда.

“Під час Форуму порушили низку актуальних питань про історичне полікультур’я Дрогобича, як в умовах сьогодення вживатися з росіянами, як міграція людей впливає на інтеграцію у громадах. А також питання мови, культури та цінності своєї самобутності, проблему міжрелігійного діалогу. Феномен Донбасу і Криму. Процеси декомунізації та дерусифікації”, – пояснили мету події у Дрогобицькій міській раді.

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.