До 2035 року Україна має відмовитися від вугілля

З цією метою у вугільних регіонах держави проводять трансформацію.

09.11.2023
До 2035 року Україна має відмовитися від вугілля

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За участі представників Кабінету Міністрів України, профільних міністерств, органів місцевої влади й організацій відбувся національний діалог щодо справедливої трансформації в Україні.

“Долучився до заходу в онлайн-форматі та наголосив, що закриття шахт несе за собою впливи не на конкретну громаду, а на весь регіон, його економіку, інфраструктуру, освіту. Тому напрацювання проєктів, враховуючи усі взаємопов’язані галузі, має відбуватись не на кілька років вперед, а на десятиліття“, – зазначив Козицький.

У Львівській області розпочали трансформацію Червоноградського вугільного мікрорегіону в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», яку впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.

Також Козицький додав, що під час Форуму назвав аспекти, які важливі в процесі трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону:

-Розвиток професійної освіти. Коли будуть можливості для здобуття інших професій, окрім шахтаря та гірничого майстра, місцеві мешканці зможуть переорієнтуватися на нові сектори економіки. На обласному рівні працюємо над розвитком профтехосвіти. Просимо запроваджувати реформи й проєкти Кабмін та GIZ.

-Розвиток екологічної інфраструктури. Мова йде про проєкти, спрямовані на вирішення проблем із просіданням ґрунтів, шахтним водовідливом та забрудненням атмосферного повітря

-Розбудова індустріальних парків та створення нових робочих місць. Зокрема після закриття шахти не мають зникати як комплекси чи розграбовуватись, їх потрібно перетворювати в зони для економічного розвитку громад, створення робочих місць, відкриття нових бізнесів.

-Залучення знань та досвіду іноземних партнерів і регіонів, які уже пройшли цей процес. Львівщина працює над тим, щоб переймати досвід у німецької федеральної землі Саар, де останню шахту закрили у 2012 році. Необхідно більше проєктів та співпраці на рівні Уряду, щоб наші регіони мали можливості від іноземних фондів отримати додаткове фінансування, досвід.

“Дякую за організацію платформи для діалогу. Львівщина і надалі буде активно включена у процес“, – підсумував начальник Львівської ОВА.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.