Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, у 2022 році таку ідею запропонували представництву ЄС в Україні. Згодом Міністерство освіти і науки погодило міжрегіональну робочу групу, яка напрацювала основу для нової професії. Зокрема, вдалося створити три навчальні програми: первинна професійна підготовка, курсова підготовка та гурткова робота.
Першими професію взялися запроваджувати на Львівщині та Дніпропетровщині. Згодом долучилися навчальні заклади у Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.
Представництво ЄС закупило 28 дронів та організувало навчання для 14 викладачів.
“У нашій області цю професію у комплексі з іншими уже можна здобути у двох закладах профтехосвіти.
На цьому етапі затвердили професійний стандарт, який описує вимоги до компетентностей майбутніх операторів дронів. На підході – освітній стандарт. Сподіваємося, що після того, як заклади успішно пройдуть ліцензування, з цієї осені студенти зможуть здобувати таку професію як основну. Плануємо, що згодом операторів цивільних дронів навчатимуть ще у трьох закладах професійно-технічної освіти Львівщини“, – зазначив Козицький.
Також він додав, що оператор цивільного дрона – вкрай важлива та актуальна спеціальність, адже люди вмітимуть керувати безпілотниками для розмінування територій; оцінки збитків, яких інфраструктурі та екосистемі завдала війна; моніторингу стану сільськогосподарських та лісових угідь; медійного висвітлення.
“Дякую МОН та представництву ЄС European Union in Ukraine за підтримку дійсно важливих освітніх змін“, – підсумував начальник ЛОВА.
Коментарі